TEPLO.CK.UA LOGO
Интернет магазин TEPLO.CK.UA
АРГУС-СЕРВИС
Интернет-магазин  ·  Скидка 5% +  ·  Промышленное  ·  Статьи  ·  Сотрудничество  ·  Модульные котельные  ·  Сервис   ·   О нас
Черкассы: (0472) 33-00-40, 33-00-50

 Статья детально

"Електронне регулювання циркуляційних помп" ("М+Т" №06.2002)
Статья из раздела: Статьи про оборудование: WILO

Информация: Тёплый пол DEVI, Насос, Насос водяной, Насос Wilo

Перейти к описанию торговой марки WILO (ВИЛО)
Продовжуючи публікацію матеріалів про циркуляційні помпи, що використовуються для систем опалення та кондиціонування, ми хотіли б ознайомити вас з їхніми конструктивними особливостями та методами регулювання

Якість сучасних систем опалення та кондиціонування великою мірою залежить від ефективності й надійності циркуляційних помп. Їх застосування дозволяє знизити капітальні затрати на систему опалення, забезпечує більш надійне та комфортне теплопостачання, дає змогу зменшити споживання теплової енергії.

Однак циркуляційні помпи для системи опалення споживають значну кількість електроенергії, оскільки протягом року тривалий період знаходяться в експлуатації. Циркуляційні помпи підбираються за максимальним розрахунковим тепловим навантаженням системи. У реальних умовах таке інтенсивне теплопостачання буває всього декілька днів на рік через те, що температура зовнішнього повітря є вищою, ніж розрахункова. Цей факт, а також загальноприйняте завищення проектних параметрів (за дослідженнями західних фахівців при більш точному підборі енергоспоживання помп можна знизити втричі) обумовлюють необхідність регулювання роботи помпи. Його здійснюють за допомогою регулювання частоти обертання двигуна помпи.

Цей метод базується на залежності між частотою обертання двигуна й основними робочими характеристиками помпи: об’ємними витратами теплоносія (Q), перепадом тиску (напором) на помпі (H) і потужністю електродвигуна на валу (P):З формули бачимо лінійну, квадратичну та кубічну залежності від частоти обертання, відповідно, витрат, напору й потужності помпи.

Існують два способи регулювання частоти обертання помпи:

• дискретне регулювання,
• безступеневе регулювання за допомогою частотного перетворювача.

Оскільки сучасні стандартні помпи малої та середньої потужності випускаються дво- й тришвидкісними, найпростішим способом регулювання частоти обертання є регулювання «вручну», тобто за допомогою перемикача на клемовій коробці. Однак говорити у цьому випадку про кардинальне вирішення техніко-економічних та екологічних проблем не доводиться. Також не дозволяє повністю вирішити ці проблеми й застосування приладів керування з диференціальними датчиками тиску, оскільки поряд зі спрощенням обслуговування та зниженням експлуатаційних витрат це призводить до підвищення вартості обладнання, система є чутливою до помилок, що спричиняються неправильним електричним та гідравлічним монтажем.

Другий спосіб регулювання – плавне регулювання частоти обертання двигуна за допомогою частотного перетворювача – має такі переваги:

• можливість оптимального підстроювання робочих параметрів помпи під гідравлічні характеристики системи в будь-який момент дає змогу уникнути надмірного завищення параметрів роботи помпи;

• вбудована система керування оптимально відповідає своєму типу двигуна.

Завдяки цим перевагам стає можливим при застосуванні помпи з частотним перетворювачем знизити споживання енергії до 50% порівняно з помпою з перемикачем швидкості.

У 1988 році фірма Wilo випустила першу у світі помпу з електронним керуванням (ЕК).

Метод плавного регулювання роботи помпи із застосуванням частотного перетворювача реалізується за допомогою вбудованого в помпу приладу керування й датчиків, що визначають параметри двигуна та системи у поточний момент часу. Поточні значення порівнюються із заданими, і електроніка коригує робочу точку помпи.

У циркуляційних помпах Wilo з ЕК реалізовані три способи регулювання, призначені для вирішення різних технічних задач:

1. За постійним тиском. При змінних витратах напір залишається незмінним. Цей спосіб регулювання застосовується тоді, коли лінійний опір трубопроводу є невеликим порівняно з місцевими опорами (коліна, засувки, термостатичні вентилі).2. За пропорційним тиском. Напір зменшується пропорційно зниженню витрат. Такий спосіб керування є більш економічним, оскільки гідравлічний опір тертя системи знижується зі зміною витрат теплоносія. Також такий спосіб керування дозволяє уникнути кавітаційних шумів у системі, виникнення яких можливе при регулюванні за постійним тиском. Однак слід урахувати, що при цьому способі регулювання може виникнути недостатній рівень теплопостачання.3. За температурою. Напір помпи змінюється пропорційно до температури теплоносія. Цей спосіб застосовується, наприклад, у конденсаційних котлах: циркуляційна помпа встановлюється на вході котла, для підвищення ККД котла необхідно знизити температуру у зворотному трубопроводі.У виробничій програмі фірми Wilo представлена широка гама помп з електронним керуванням як з «мокрим» (типи Star-E, TOPE/ED/EV), так і з «сухим» (IP-E, IL-E, DP-E, DL-E) ротором. Ці помпи забезпечують широкий діапазон параметрів (напір – від 0,5 до 42 м, витрати – від 0 до 160 м3/год).

Наступним поколінням помп з електронним керуванням стала розроблена фірмою Wilo серія високоефективних помп із «мокрим» ротором Wilo-Stratos. Основою надзвичайної ефективності цих помп є ECM-технологія (Electronic Commutated Motor) – технологія електронної комутації синхронного двигуна з ротором на постійних магнітах. Помпи цієї серії мають низку переваг:

• магнітне поле в роторі створюється без втрат;

• при режимі неповного навантаження (98% усього робочого часу) ККД синхронного двигуна порівняно з асинхронним ще більше відрізняється, ніж при режимі повного навантаження;

• можлива більш висока швидкість обертання, ніж у асинхронного двигуна. Це, в свою чергу, сприяє зменшенню розмірів та маси помпи при однаковій гідравліці;

• збільшення ККД, що досягається за рахунок зменшення зазору між статором і ротором і застосування нового матеріалу для роздільного стакана;

• оптимізація гідравлічних параметрів завдяки спіралі 3D, робочому колесу 3D, а також гладкій поверхні корпуса помпи (покриття, що наноситься за методом катафорезу).

Усі вищеперелічені характеристики високоефективної помпи Wilo-Stratos дозволяють скоротити витрати електроенергії до 80% порівняно зі стандартними помпами.

Поєднання надійності й економічності помпового обладнання з постійним упровадженням інноваційних технологій дозволяє фірмі Wilo утримувати провідні позиції серед виробників помпового обладнання."Електронне регулювання циркуляційних помп"
(журнал "М+Т" №06.2002)
За матеріалами, наданими компанією «Віло Україна»

Перейти до насосного обладнання...

 Все статьи по данной тематике
Статьи про оборудование: WILO
 · WILO-Stratos у дії (Стаття "М+Т", №07,2004, ВІЛО УКРАЇНА, Представництво у Києві)
 · Wilo - розумний ПІДХІД до водовідведення (Стаття "М+Т", №04,2004)
 · Насос допоможе заощадити (СтаттяМ+Т, №10,2007, Геннадій Поберезніченко, керівник регіональних продажів "ВІЛО Україна")
 · Насосне обладнання у сучасних системах ОВК (Стаття "М+Т",№01,2008, Володимир Мирошко, регіональний представник «ВІЛО Україна»)
 · Насоси, готові до майбутнього
 · "IL, BL, DL – новi циркуляцiйнi помпи WILO" ("М+Т" №07.2001)
 · "Станцiї пожежогасiння WILO" ("М+Т" №08.2001)
 · "Обладнання для відведення стоків" ("М+Т" №01.2001)
 · "Автоматика керування помпами" ("М+Т" №05.2001)
 · "Високоефективні помпи з низьким споживанням електроенергії" ("М+Т" №01.2002)
 · "Помпи WILO для стічних вод" ("М+Т" №02.2002)
 · "Водопостачання в заміському будинку" ("М+Т" №03.2002)
 · "Досконалість не тільки в помпах" ("М+Т" №04.2002)
 · "Електронне регулювання циркуляційних помп" ("М+Т" №06.2002)
 · "Ефективність систем керування" ("М+Т" №07.2002)
 · "Вибрати помпу нескладно" ("М+Т" №01.2003)
 · "Нове ім’я в сім’ї Wilo" ("М+Т" №02.2003)
 · "Автономне водопостачання" ("М+Т" №03.2003)
 · "Wilo − новини" ("М+Т" №04.2003)
 · "Напередодні опалювального сезону: Новинки від Wilo" ("М+Т" №06.2003)
 · "Reflex Variomat – підтримування тиску i не тільки..." ("М+Т" №01.2004)
 · "Wilo – індивідуальні рішення" ("М+Т" №02.2004)

 Каталог товаров
· КОТЛЫ ОТОПИТЕЛЬНЫЕ
· Нагревательный кабель-Тёплый пол
· Насосы, насосные станции
· Расширительные баки, баки-аккумуляторы
· Колонки водонагреватели
· Водонагреватели бойлеры
· Радиаторы
· Регуляторы, автоматика для отопления и водоснабжения
· Тепловентиляторы
· Тепловые завесы
· Фильтры очистки воды, системы обратного осмоса
· Сепараторы воздуха и шлама, гидрострелки
· Полотенцесушители
· Осушители воздуха
· Конвекторы
· Горелки газовые
· Инфракрасный обогрев
· Источники бесперебойного электропитания
· Преобразователи частоты
· Теплообменники
· Ветрогенераторы
· Модульные котельные газовые
· Снаято с производства

 Торговые марки
Все торговые марки

AIRELEC BASIC - электрические конвекторы
AMCOR - осушители воздуха
AQUAFILTER - фильтры
ATLANTIC - электрические конвекторы, водонагреватели
ATOLL - фильтры систем обратного осмоса
BAXI - котлы газовые
BONGIOANNI - газовые котлы
BUDERUS - газовые и твёрдотопливные котлы, водонагреватели
DAKON - твёрдотопливные пиролизные котлы
DANFOSS - трубопроводная (запорная) арматура, терморегуляторы, автоматика
DEVI - электрический теплый пол, защита от льда, полотенцесушители, тепловентиляторы...
DREIZLER - горелки газовые
E.C.A. - котлы газовые, конденсационные, твёрдотопливные
ECO - инфракрасные обогреватели
EKOTEZ - осушители воздуха
EMU-WILO - насосы погружные, промышленные насосы
EUROHEAT VOLCANO - тепловые вентиляторы и завесы
EUROTHERM-КОЛВИ - котлы твёрдотопливные стальные, аккумуляционные ёмкости
FLAMINGO - электрические конвекторы
FLAMINGO-AERO - ветрогенераторы
FLOWAIR - тепловые вентиляторы
FRICO - инфракрасные обогреватели, тепловые завесы, тепловентиляторы...
GRUNBECK - фильтры, системы обратного осмоса
HERMANN - газовые котлы
HOTWELL - газовые промышленные котлы
IMMERGAS - газовые котлы
JUNKERS - газовые котлы, колонки (водонагреватели)
KERMI - стальные радиаторы
KORAD - стальные радиаторы
KORADO - стальные радиаторы
KROMSCHRODER (ELFATHERM) - регуляторы, датчики для отопленияи водоснабжения
MOEL - инфракрасные обогреватели
NAVIEN - Газовые навесные котлы
PROTHERM - газовые и электрические котлы, бойлеры
PROTON - тепловентиляторы, системы воздушного отопления
REFLEX - расширительные баки
REGULUS - медно-алюминиевые радиаторы
ROBUR - газовые тепловые вентиляторы
SALMSON - насосы циркуляционные
SAUNIER DUVAL - газовые котлы
SEEPEX - шнековые насосы промышленные
SEITRON - термостаты электромеханические, хроностаты цифровые программируемые
SINPRO - блоки, источники бесперобойного питания
SPIROVENT - сепараторы воздуха и шлама, воздухоотводчики
STROPUVA - котлы твёрдотопливные
SWEP - теплообменники пластинчатые паяные
TATRAMAT - бойлеры (водонагреватели)
THERMAKS - теплообменники пластинчатые разборные
UFO NNR - инфракрасные обогреватели
VAILLANT - водонагреватели электрические проточные
VIADRUS - котлы промышленные газовые, твёрдотопливные, универсальные
VIESSMANN - газовые котлы...
VOLTER - стабилизаторы напряжения
WEISHAUPT - горелки газовые
WESTEN - котлы
WILO - насосы циркуляционные, глубинные, дренажные, насосные станции
АРГУС-СЕРВИС - блочные котельные ТМ (теплогенераторы модульные)
КОЛВИ - котлы газовые жаротрубные
КОНВЕКТОР - конвекторы в пол

 Мой заказ
Для того, чтобы оформить заказ, Вам необходимо сначала выбрать интересующие Вас товары, нажимая кнопку "Купить!". Затем Вы сможете распечатать эту выборку или сформировать заказ.

 Поиск по сайту
Искать:

 Контакты

ЧЕРКАССЫ:
(0472) 33-00-40

(0472) 33-00-50
(0472) 33-00-60 (факс)

(067) 472-03-77
(067) 474-02-06
(067) 470-31-48


Сервисная служба
(0472) 33-74-41
(0472) 50-16-91
(0472)
65-95-77 (ночью)


 Фото из галереи

Посмотреть все фото

 Статьи и обзоры
"Сравнение отопительных приборов (радиаторов) различных типов" (сайт компании "Интерметалл")

"Гідравлічна та економічна одно- та двотрубних систем водяного опалення", ("Данфосс INFO", №01.2005)

"Danfoss". Расширена линейка автоматических самобалансирующихся клапанов AB-QM ("Данфосс INFO" №1,02.2009)

Світовий ринок систем опалення (Стаття "М+Т", №08,2008, за матеріалами BSRIA)

Wilo - розумний ПІДХІД до водовідведення (Стаття "М+Т", №04,2004)

"Автоматические и ручные воздухоотводчики" (журнал "Акватерм" №4 8.2004)

"Просто о «сложном»: основы конденсационной техники"

"Кабель DEVI для покрівельних установок" (статья компании "DEVI")

Акумулятори теплової енергії (Стаття "М+Т", №10,2008, Джон Сігенталер)

"Viessmann — хронология успеха (Первая половина 20-го века)" (Журнал "С.О.К." 09.2003)


Все статьи и обзоры...


    ТеплоВики
энциклопедия
отопления

Черкассы - Ватутино - Городище - Драбов - Жашков - Звенигородка - Золотоноша - Каменка - Канев - Катеринополь - Корсунь-Шевченковский - Лысянка - Маньковка - Монастырище - Смела - Тальное - Умань - Христиновка - Чернобай - Чигирин - Шпола


Интернет-магазин | Скидка 3% | Статьи | Галерея | Модульные котельные | Документация | Как купить | Доставка | Новости | О нас
Авторское право ТеплоКом © 2007-2019. Все права защищены.
Разработка: Denis A. Cherkasov