TEPLO.CK.UA LOGO
Интернет магазин TEPLO.CK.UA
АРГУС-СЕРВИС
Интернет-магазин  ·  Скидка 5% +  ·  Промышленное  ·  Статьи  ·  Сотрудничество  ·  Модульные котельные  ·  Сервис   ·   О нас
Черкассы: (0472) 65-95-77

 Статья детально

Легіонели у питній воді (Стаття "М+Т", 4,2008)


Статья из раздела: Статьи про ВОДОСНАБЖЕНИЕ


Майже щороку з'являються повідомлення про появу легіонел у системах питного водопостачання, що призводить до різних наслідків. У деяких випадках бактерії лише виявляли у великій кількості (без шкоди для здоров'я), а в інших вони спричиняли захворювання або навіть смертельні наслідки. Незважаючи на закони, правила та директиви, у 2006 році знову сталися жахливі випадки. Досі фахівці виявляли близько 10 тис. захворювань на рік, спричинених легіонелами. Проте в нових публікаціях було названо набагато більше число (до ЗО тис. пневмоній на рік). Хоча й відомо про цілу низку технічних правил, заходів, директив, рекомендацій та нормативів, у новобудовах громадського призначення ще припускаються суттєві помилки, внаслідок яких за короткий проміжок часу можна очікувати появи легіонел. Причини ураження легіонелами
Застій, недостатнє або нерегулярне відбирання води, нерівномірні температурні характеристики по всій мережі трубопроводів, перевищення розмірів резервуара для гарячої води, домішки в резервуарі з питною водою, біоплівки та помилки під час інсталяції найчастіше спричиняють появу легіонел. Та й центр досліджень повільно береться до виявлення стану будинків на одну або багато родин і виявляє почасти жахливі результати. За результатами досліджень можна зробити висновок, що близько третини будинків на одну та дві родини забруднені легіонелами. Причиною цього здебільшого також є застій та недостатнє відбирання води. З огляду на виникнення таких проблем крім проектувальників та монтажників необхідно більше інформувати ще й експлуатаційників, які з цим пов'язані.
Існування та значення
Легіонели є паличковими бактеріями, які можуть існувати насамперед у прісній та солоній воді, але також і в землі. Через загальну мережу вони потрапляють до систем питного водопостачання в будинках. Там вони розмножуються при підвищених температурах (оптимальна температура - від 25 до 50 °С) переважно в трубопроводах гарячого водопостачання. Під час вдихання легіонели можуть потрапити до легень людини, де згодом можуть викликати запалення. Здебільшого уражаються люди старшого віку зі зниженим імунітетом, але захворюють і молоді особи. Для боротьби з інфекційними хворобами важливо вчасно приймати антибіотики. Споруди, які уражуються у першу чергу - це клініки, будинки для осіб похилого віку, готелі, спортивні заклади, школи, дитячі садки і, в принципі, всі громадські споруди, де гаряча вода контактує з повітрям у системах вентиляції та кондиціонування. До того ж потрібно висвітлювати значення амеб, як «ємностей» для розмноження легіонел. Відомо, що здійснені лише деякі дослідження, під час яких визначено одну лише кількість протозоїв. Отже, легіонели можуть не тільки вільно існувати у воді, але й розмножуються всередині амеб. Проте значення амеб як «вмістилища для легіонел» досі недооцінюється. Через амеб системи гарячого водопостачання заселяються легіонелами. В амебах легіонели захищені від високих температур, великих коливань значення рН, а також від застосування біоцидів. Кількість амеб у воді може становити від 500 до 1000 на літр. Крім того, слід пам'ятати, що амеби, уражені легіонелами, можуть оселитися в легенях, а потім внаслідок звільнення легіонел це може призвести до захворювання ураженої людини.
Доказ присутності легіонел
Придатного для проведення на місці способу швидкого тестування на наявність легіонел донині немає, тому досі ще необхідно брати пробу води, везти до лабораторії та способом, що проводиться на литих пластинах, визначати кількість колоній. Культивування на пластинах триває 10 днів, і лише після того експлуатаційникові повідомляються результати. Щоправда, існують молекулярно-біологічні методи (аналіз проценту опірності), які діють швидше (протягом 24 годин) і значно краще придатні для підтвердження. Важливо взяти точну пробу, швидко перевезти і дослідити в акредитованих лабораторіях, які мають досвід у визначенні легіонел. Ще досі при порівняльних дослідженнях по різному визначають кількість колоній, тому при всіх ураженнях існує високий ступінь ненадійності результатів щодо фактичного забруднення води легіонелами. Різноманітні технології
Як уже згадувалося, для санації використовується хімічна або термічна дезінфекція. Обидва методи мають переваги та недоліки, які наведені в таблиці. Разом з тим викликає інтерес мембранна технологія, що застосовується для видалення легіонел у будинкових мережах водопостачання. Для мембран з межею розподілу 0,01 мкм легіонели й інші бактерії, що становлять небезпеку, повністю видаляються з води. Це вагома перевага порівняно з усіма іншими методами. Особливо порівнюють системи місцевого водопостачання залежно від місця розташування, наприклад, за каламутністю води та наявністю мікроорганізмів. За допомогою ультрафільтрації каламутність, а також мікроорганізми видаляються з води. У майбутньому мембранна технологія, така як ультрафільтрація, повинна також застосовуватися при першому заповненні обладнання для питної води як у більших, так і в менших будинках, щоб від самого початку до трубопровідної мережі не потрапила жодна легіонела або інша патогенна бактерія.
Методи боротьби з легіонелами
Спосіб дезінфекції
Надсучасна біогенна система очищення -Geno-Break System
- пристрій для дезінфекції, який в основному складається з компонентів установки для обробки ультразвуком та опромінювання ультрафіолетовими променями і вже багато років успішно використовується для боротьби з легіонелами. Обидва методи застосовують по черзі. З боку входу ультразвуку в реагуючу зону внаслідок кавітаційної дії ультразвуку розчиняються або розпадаються на маленькі частини амеби, а також часточки іржі, що містяться у воді, за рахунок чого вивільняються всі легіонели, які знаходяться всередині них. Потім у зоні дії ультрафіолетових променів легіонели, які перебувають у вільному стані, знищуються за рахунок ультрафіолетового опромінювання. Ультрафіолетові випромінювачі розміщені таким чином, щоб у будь-якому місці системи гарантовано здійснювалося необхідне для дезінфекції мінімальне опромінювання 400 Дж/м2 при безперервному потоці води до 8 м3/год. Система, що працює автоматично, складається з напірної труби круглої форми, виготовленої з високоякісної сталі, яка закріплена на рамі, й убудованих компонентів. Цю компактну конструкцію можна швидко змонтувати і ввести в експлуатацію.
Інтенсивність опромінювання контролюється через ультрафіолетовий датчик, зв'язаний із центральним вузлом керування для безперервного автоматичного керування та контролю всієї системи. Центральний вузол керування містить електронні пристрої, що керуються за допомогою мікропроцесорів. За бажанням можна записувати стан робочих параметрів потоку, показники сили опромінювання і температури води вбудованим у шафу пристроїв керування графічним самописцем. Шафа пристроїв керування містить систему контролю температури кожуха напірної труби, оптичну інформаційну систему зі світлодіодами, цифрове табло і панель керування. Порівняно з іншими способами біогенного очищення Geno-Break System надає такі переваги:
 • легіонели знищуються в організмах, які їх захищають, шляхом розкривання амеб за допомогою ультразвуку;
 • не спричиняються зміни речовин, що містяться у воді, або якості води;
 • не створюється ніякого вапняного осаду та не виникає корозія;
 • експлуатація можлива і при низьких температурах;
 • установки можна використовувати в нових і старих будинках.
Впровадження біогенної установки може здійснюватися лише в тих випадках, коли дотримується виконання певних вимог до споруд, які узагальнено представлені нижче.
Умови та рекомендації щодо впровадження біогенної установки Geno-Break System такі:
 • умонтовування у загальний трубопровід після водонагрівача;
 • циркуляція повинна здійснюватися у системі цілодобово;
 • правильне встановлення циркуляційних насосів;
 • необхідно повністю видалити тупикові та глухі трубопроводи;
 • аналіз води необхідно зробити перед установленням з метою визначення попередньої обробки;
 • перевірка розмірів накопичувачів гарячої води і можливе їх зменшення;
 • промивання трубопровідної системи перед введенням в експлуатацію;
 • перевірка ізоляції трубопроводів (а також трубопроводів для холодної води);
 • технічне обслуговування мережі трубопроводів і після монтажу біогенної установки Geno-Break System;
 • технічне обслуговування Geno-Break System.
Важливо вести роз'яснювальну роботу
Проблема, пов'язана з легіонелами, ще довго лишатиметься невирішеною. Незважаючи на обізнаність, досі важливо проводити роз'яснювальну роботу й інформувати всіх спеціалістів. Законів, правил, директив та рекомендацій достатньо (хоча ті або інші можуть потребувати переробки), щоб уникнути появи цих бактерій. Загального «золотого рішення» не існує. Методи санації необхідно розвивати далі, і тут більше досліджень потрібно орієнтувати на практичне застосування. Також, грунтуючись на досягненнях у молекулярній біології, надзвичайно важливо досліджувати й аналітичну тему. В майбутньому важливо проводити комплексне обстеження із з'ясуванням значення біоплівок. Існують цікаві думки щодо досліджень, які більш докладно вивчають значення біоплівок. Вирішальним є те, що, коли керівникам експлуатаційної організації та її персоналу відомо про ризики, вони послідовно дотримуватимуться відповідних норм з метою запобігання появі легіонел.
(Стаття "М+Т", №04,2008, Хайнц Ретліх)   

 Все статьи по данной тематике
Статьи про ВОДОСНАБЖЕНИЕ
 · Системы горячего водоснабжения для коттеджей (Стаття "Аква-Терм", №03,2008, А. Тишаев)
 · Как избежать напряжений в конструкциях жаротрубных паровых котлов (Статья "Аква-Терм", №06, 2008, П. Кеберлейн)
 · Обладнання для нагрівання господарчо-питної води (Стаття"М+Т", №02,2005, Роберт Вайдер)
 · Матеріали для труб та сфера їх застосування (Стаття "М+Т", №04,2004, Дітер Вайдер)
 · Запобігання корозійним пошкодженням (Стаття "М+Т", №04,2008)
 · Легіонели у питній воді (Стаття "М+Т", 4,2008)
 · "Водяное перемирие в каменных джунглях" (© "Литвинчук Маркетинг")
 · "Если в кране нет воды..." (© Литвинчук Маркетинг)
 · "Системы принудительного канализирования стоков. Обзор рынка" (Журнал "С.О.К." 21.08.2005)
 · "Циркуляционные насосы с синхронным двигателем" (журнал "Акватерм" №18 ,12.2005)
 · "Как выбрать водонагреватель?" (по материалам компании "Водная Техника")

 Каталог товаров
· КОТЛЫ ОТОПИТЕЛЬНЫЕ
· Нагревательный кабель-Тёплый пол
· Насосы, насосные станции
· Расширительные баки, баки-аккумуляторы
· Колонки водонагреватели
· Водонагреватели бойлеры
· Радиаторы
· Регуляторы, автоматика для отопления и водоснабжения
· Тепловентиляторы
· Тепловые завесы
· Фильтры очистки воды, системы обратного осмоса
· Сепараторы воздуха и шлама, гидрострелки
· Полотенцесушители
· Осушители воздуха
· Конвекторы
· Горелки газовые
· Инфракрасный обогрев
· Источники бесперебойного электропитания
· Преобразователи частоты
· Теплообменники
· Ветрогенераторы
· Модульные котельные газовые
· Снаято с производства

 Торговые марки
Все торговые марки

AIRELEC BASIC - электрические конвекторы
AMCOR - осушители воздуха
AQUAFILTER - фильтры
ATLANTIC - электрические конвекторы, водонагреватели
ATOLL - фильтры систем обратного осмоса
BAXI - котлы газовые
BONGIOANNI - газовые котлы
BUDERUS - газовые и твёрдотопливные котлы, водонагреватели
DAKON - твёрдотопливные пиролизные котлы
DANFOSS - трубопроводная (запорная) арматура, терморегуляторы, автоматика
DEVI - электрический теплый пол, защита от льда, полотенцесушители, тепловентиляторы...
DREIZLER - горелки газовые
E.C.A. - котлы газовые, конденсационные, твёрдотопливные
ECO - инфракрасные обогреватели
EKOTEZ - осушители воздуха
EMU-WILO - насосы погружные, промышленные насосы
EUROHEAT VOLCANO - тепловые вентиляторы и завесы
EUROTHERM-КОЛВИ - котлы твёрдотопливные стальные, аккумуляционные ёмкости
FLAMINGO - электрические конвекторы
FLAMINGO-AERO - ветрогенераторы
FLOWAIR - тепловые вентиляторы
FRICO - инфракрасные обогреватели, тепловые завесы, тепловентиляторы...
GRUNBECK - фильтры, системы обратного осмоса
HERMANN - газовые котлы
HOTWELL - газовые промышленные котлы
IMMERGAS - газовые котлы
JUNKERS - газовые котлы, колонки (водонагреватели)
KERMI - стальные радиаторы
KORAD - стальные радиаторы
KORADO - стальные радиаторы
KROMSCHRODER (ELFATHERM) - регуляторы, датчики для отопленияи водоснабжения
MOEL - инфракрасные обогреватели
NAVIEN - Газовые навесные котлы
PROTHERM - газовые и электрические котлы, бойлеры
PROTON - тепловентиляторы, системы воздушного отопления
REFLEX - расширительные баки
REGULUS - медно-алюминиевые радиаторы
ROBUR - газовые тепловые вентиляторы
SALMSON - насосы циркуляционные
SAUNIER DUVAL - газовые котлы
SEEPEX - шнековые насосы промышленные
SEITRON - термостаты электромеханические, хроностаты цифровые программируемые
SINPRO - блоки, источники бесперобойного питания
SPIROVENT - сепараторы воздуха и шлама, воздухоотводчики
STROPUVA - котлы твёрдотопливные
SWEP - теплообменники пластинчатые паяные
TATRAMAT - бойлеры (водонагреватели)
THERMAKS - теплообменники пластинчатые разборные
UFO NNR - инфракрасные обогреватели
VAILLANT - водонагреватели электрические проточные
VIADRUS - котлы промышленные газовые, твёрдотопливные, универсальные
VIESSMANN - газовые котлы...
VOLTER - стабилизаторы напряжения
WEISHAUPT - горелки газовые
WESTEN - котлы
WILO - насосы циркуляционные, глубинные, дренажные, насосные станции
АРГУС-СЕРВИС - блочные котельные ТМ (теплогенераторы модульные)
КОЛВИ - котлы газовые жаротрубные
КОНВЕКТОР - конвекторы в пол

 Мой заказ
Для того, чтобы оформить заказ, Вам необходимо сначала выбрать интересующие Вас товары, нажимая кнопку "Купить!". Затем Вы сможете распечатать эту выборку или сформировать заказ.

 Поиск по сайту
Искать:

 Контакты

ЧЕРКАССЫ:

(0472) 65-95-77

(067) 538-63-00 

Сервисная служба

(0472) 65-95-77 (ночью)

a@teplo.com 


 Фото из галереи

Посмотреть все фото

 Статьи и обзоры
"Кабельные системы DEVI – экономичное и экологически безопасное тепло"

"Как победить холод?" (© Литвинчук Маркетинг)

"Danfoss". Применение квартирных тепловых пунктов ("Данфосс INFO", №3,2008)

Обладнання для нагрівання господарчо-питної води (Стаття"М+Т", №02,2005, Роберт Вайдер)

"С неба солнышко достану, помещу на потолок…" (© Литвинчук Маркетинг)

"Энергетический паспорт здания" (Журнал "С.О.К." 10.01.2005)

""Danfoss". Нет предела совершенству", ("Данфосс INFO", №3.2008)

"Как правильно выбрать и смонтировать батареи водяного отопления" (по материалам "Геркон-Сервис")

«Тепла підлога»: комфортно і економно (Стаття "М+Т", №10,2008, Петер Габані)

"О голубой воде и мембранной технологии" (Журнал "С.О.К." 15.04.2005)


Все статьи и обзоры...


    ТеплоВики
энциклопедия
отопления

Черкассы - Ватутино - Городище - Драбов - Жашков - Звенигородка - Золотоноша - Каменка - Канев - Катеринополь - Корсунь-Шевченковский - Лысянка - Маньковка - Монастырище - Смела - Тальное - Умань - Христиновка - Чернобай - Чигирин - Шпола


Интернет-магазин | Скидка 3% | Статьи | Галерея | Модульные котельные | Документация | Как купить | Доставка | Новости | О нас
Авторское право ТеплоКом © 2007-2021. Все права защищены.
Разработка: Denis A. Cherkasov