TEPLO.CK.UA LOGO
Интернет магазин TEPLO.CK.UA
АРГУС-СЕРВИС
Интернет-магазин  ·  Скидка 5% +  ·  Промышленное  ·  Статьи  ·  Сотрудничество  ·  Модульные котельные  ·  Сервис   ·   О нас
Черкассы: (0472) 33-00-40, 33-00-50

 Статья детально

Пристрої, які використовують сонячну енергію (Стаття "М+Т", №10,2008, Джон Зігенталер)


Статья из раздела: Статьи про ОТОПЛЕНИЕ


Використання геліотехніки набуває дедалі більшого поширення, і зростання потреби споживачів у цьому типі систем є очевидним. Тому, наскільки активно геліосистеми можна вбудовувати у системи рідинного опалення приміщень, настільки ж активно можна використовувати їх і для нагрівання води в будівлі.  Пристрої, які використовують сонячну енергію (Стаття
Розкладаючи все по поличках
Існує декілька «традиційних» способів активного використання геліосистем для опалювання приміщень та нагрівання питної води. Багато з них передбачають встановлення у будинку окремих резервуарів для накопичення та зберігання гарячої води. Такі системи зазвичай включають котел для «допоміжного» нагрівання, коли система постачання сонячної енергії сама неспроможна постачати достатню кількість енергії.
Типовим для багатьох систем є використання контролерів різниці температур, які постійно вимірюють температуру води в колекторі та в нижній частині резервуара для зберігання води, яка нагріта за допомогою сонячної енергії. Коли температура колектора на встановлену кількість градусів вища за температуру резервуара (зазвичай 5 — 8 °F, або 15 — 13 °С), вмикаються циркуляційні насоси, встановлені по обидва боки від теплообмінника. Коли температура колектора знижується до різниці у 2 °F, або -16 °С, порівняно з температурою резервуара, циркуляційні насоси вимикаються.
Коли виникає потреба в опалюванні приміщення, контролер вимірює температуру у верхній частині резервуара і приймає рішення щодо того, чи вода в резервуарі достатньо гаряча для опалювання приміщення. Це рішення може грунтуватися на певному встановленому значенні температури або на показниках зовнішнього контролера. Друге дозволяє зменшити обмеження нижнього граничного значення температури води в резервуарі, залежно від підвищення температури зовні. Це дозволяє користуватися теплом, яке вироблене за допомогою сонячної енергії, при найнижчій можливій температурі і збільшує обсяг використання сонячної енергії.
Якщо температура води в резервуарі достатньо висока для опалювання приміщення, циркуляційні насоси на резервуарі вмикаються і гаряча вода подається до близько розташованих трійників, які взаємодіють із системою теплопостачання. Ці трійники забезпечують гідравлічне розділення між циркуляційними насосами резервуара та циркуляційними насосами системи опалення.
Якщо температура води в резервуарі недостатньо висока, то циркуляційний насос на резервуарі не вмикається, вмикається циркуляційний насос котла і котел починає нагрівати воду. У цьому стані система працює як ідентична несонячній рідинній системі з сучасним котлом. Навіть коли котел забезпечує опалювання приміщення, температура води у резервуарі продовжує повільно знижуватися, що обумовлене втратами тепла через його обшивку. Якщо дозволити резервуару охолонути аж до кімнатної температури під час тривалого періоду хмарної погоди, розпочати процес накопичення можливо буде лише тоді, коли з'явиться сонце.
Дехто з вас може поставити собі запитання, чому триходовий змішувальний клапан використовується в комбінації із сучасним котлом. Він використовується для того, щоб захистити низькотемпературну систему теплопостачання від можливості надмірного нагрівання води у резервуарі протягом тривалого періоду сонячної погоди. Цим змішувальним клапаном може керувати контролер температури самого резервуара або зовнішній контролер. Коли працює котел, ним керує власний зовнішній контролер: клапан повертається на позицію повного відкриття і просто пропускає всю воду, яка надходить до опалювального контуру.
Подібна схема роботи може бути застосована і для нагрівання води в приміщенні, хоча вона й не буде залежати від зовнішнього контролера. Коли виникає потреба в нагріванні води, вимірюється температура резервуара і, якщо вона є достатньою, резервуар стає джерелом нагрівання підключеного до нього іншого резервуара. Якщо температура недостатня, котел підвищує температуру для нагрівання іншого резервуара. Опалювання приміщення можна не припиняти на цей період, бо триходовий клапан буде знижувати температуру води, що подається до системи радіаторів. У разі потреби систему опалення приміщення можна вимкнути для того, щоб нагрівання води стало пріоритетним завданням.
За цією схемою два теплообмінники розташовано на шляху подачі тепла між сонячними колекторами та баком гарячої води: один — між колекторами та резервуаром системи, інший — між резервуаром та баком гарячої води. Кожний теплообмінник потребує температурної різниці для передачі тепла. Що менша поверхня теплообмінника порівняно з теплопередачею, то більша температурна різниця необхідна для «проштовхування» тепла через систему. Наявність теплообмінників між колекторами підвищує робочу температуру колекторів і знижує їхню ефективність. Зниження ефективності залежить від розміру теплообмінників. Слід сказати, що значний розмір теплообмінника важливий у випадках вироблення значної кількості тепла за допомогою сонячної енергії.
Ця система також містить окремі компоненти для зберігання сонячної енергії, накопичення гарячої води та додаткового опалення. Суттєвою є довжина зовнішніх трубопроводів і, відповідно, потреба у наявності окремого приміщення, де вся ця система може бути встановлена. Як і багато інших моделей рідинних систем, ця система може бути покращена шляхом консолідації апаратного забезпечення.
Суперрезервуар
Розглянемо ще одну систему, що забезпечує опалювання приміщення та гаряче водопостачання за допомогою сонячної енергії та природного газу. Робить вона це комбінуванням двох вищезгаданих резервуарів та котла в одному пристрої.Резервуар у цій системі містить воду. Внутрішній теплообмінник, який вбудовано у нижню частину резервуара, приймає тепло від сонячного колектора. Завдяки такій позиції цей теплообмінник занурений у найхолоднішу воду в резервуарі. Це дозволяє сонячному колектору працювати при найнижчій можливій температурі і мати найбільшу можливу ефективність.
Вище в резервуарі розташований газовий пальник і трубчастий газовий теплообмінник, подібний до тих, які використовуються у сучасних котлах. Ця комбінація використовується, коли необхідно підтримувати мінімально придатну температуру гарячої води у верхній частині резервуара. Таке розташування теплообмінника в резервуарі дозволяє гарячій воді підійматися вгору, а не змішуватися з більш прохолодною водою у нижній частині резервуара. Підтримування такого розшарування температури необхідне для отримання масимальної вигоди від використання сонячної енергії. У деяких резервуарах навіть використовують горизонтальні екрани для посилення ефекту.
Гаряча вода з верхньої частини резервуара спрямовується через змішувальний клапан, що запобігає перегріванню, у систему опалення. Такий клапан просто необхідний в будь-якій системі нагрівання води за допомогою сонячної енергії, оскільки вода в резервуарі може легко досягти температури кипіння протягом тривалого періоду сонячної погоди, особливо коли потреба в гарячій воді низька.
Внутрішній теплообмінник у верхній частині резервуара слугує повністю ізольованим джерелом тепла для опалювання приміщення. Гаряча вода з його змійовика проходить через триходовий змішувальний клапан на шляху до системи опалення приміщення з метою запобігання тому, що вода з високою температурою досягне тепловипромінювачів. Знову-таки, система газового підігрівання спрацьовує, коли виникає потреба, щоб вода з резервуара використовувалася для опалювання приміщення.
Об'єм гарячої води у верхній частині резервуара створює буферний ефект у процесі опалювання приміщення і, таким чином, мінімізує кількість ввімкнень та вимкнень пальника. Це особливо важливо, коли система опалення поділена на багато маленьких окремо контрольованих частин.
У цій конструкції тепло сонячної енергії, яке використовується для нагрівання води, проходить через єдиний теплообмінник (у нижній частині резервуара). Однак тепло сонячної енергії, яке використовується для опалювання приміщення, має пройти через два теплообмінники. Вибір конструкції, яка знизить робочу температуру системи опалення приміщення, покращить обсяг вироблення сонячної енергії. Добрим вибором будуть низькотемпературні радіатори.
Опція анти-антифризу
В обох системах використовують сонячні колекторні батареї із замкнутими контурами, наповнені розчином антифризу — пропілен-гліколю. Цей метод запобігання замерзанню є надійним, але використання гліколю вимагає постійного догляду за рідиною. Це особливо стосується систем, що працюють з використанням сонячної енергії, оскільки вони час від часу мають проблему з високими температурами, які призводять до зупинки колектора (вище 350 °F, або 176 °С в колекторі). Такі температури можуть швидко «окислити» розчин гліколю до стану корозійної суміші. Якщо ви не хочете визнавати необхідність догляду за гліколем або не готові з ним працювати, вам краще знайти інший метод запобігання замерзанню у вашій системі сонячної енергії.
«Найкращий» метод запобігання замерзанню сонячних колекторів був і досі є предметом завзятих суперечок серед розробників систем та виробників. Найбільш популярна альтернатива колекторним ланцюгам, що працюють з використанням гліколю, — система відведення рідини. За цією схемою вода циркулює в колекторі, коли накопичується тепло. Коли циркуляційний насос колектора вимикається, ця вода стікає з колекторів і спрямовується назад до ізольованого резервуара. Важливо, щоб труби відтоку води знаходилися під достатнім нахилом для швидкого та повного стоку.
Використання систем відведення води позбавляє необхідності встановлювати теплообмінник між рядом сонячних колекторів та резервуаром. Це скорочує витрати та усуває розглянуті недоліки, пов'язані з теплообмінником.
Деякі системи стоку проектуються як замкнуті контури під тиском. У цьому випадку вода, що проходить через колектор, також проходить через систему опалення приміщення. Якщо конструкція правильно спроектована, ці системи працюють відмінно. У моєму будинку була саме така система протягом 28 років. Вона пройшла ряд випробувань при температурі -30 °F, або -34 °С і досі добре працює.
Системи стоку також можуть бути облаштовані безнапірним резервуаром. Теплообмінники мають передавати тепло від води, що міститься в безнапірному резервуарі, до системи тепло- або водопостачання, що перебуває під тиском.
Щоб крокувати в ногу з часом і задовольняти зростаючі потреби в побутових системах сонячного енергопостачання, слід розробляти системи «під ключ». Такі системи мають бути зрозумілими для пересічного власника будинку як певний пристрій, а не набір експериментального технічного обладнання, з яким слід працювати хіба що інженерам НАСА.
Тому будемо сподіватися, що зростання використання сонячної енергії продовжить тенденцію вироблення систем, які повністю самоналаштовуються. Це полегшить роботу експертам з питань опалення, особливо тим, хто вже працює з рідинними системами опалення, і надасть їм можливість швидко і легко додати сонячний компонент до своїх виробів і отримати відразу ж позитивні результати.

(Стаття "М+Т", №10,2008, Джон Зігенталер) 

 Все статьи по данной тематике
Статьи про ОТОПЛЕНИЕ
 · Настенные котлы зарубежного производства (Статья "Аква-Форм", №03,2008)
 · Особенности различных схем организации воздухообмена (Статья "Аква-терм", №06, 2008)
 · Современные системы инфракрасного отопления (Статья "Аква-Терм", №06,2008)
 · Проточные и накопительные газовые водонагреватели (Статья "Аква-Терм", №02, 2005)
 · Вузли підключення радіаторів (Стаття "М+Т", №07,2004, за матеріалами, наданими компанією ІМI International)
 · Конденсаційні технології сьогодні (Стаття "М+Т", №01,2008)
 · Зберігати економно, транспортувати надійно (Стаття "М+Т", №01, 2008)
 · Пристрої, які використовують сонячну енергію (Стаття "М+Т", №10,2008, Джон Зігенталер)
 · Акумулятори теплової енергії (Стаття "М+Т", №10,2008, Джон Сігенталер)
 · Світовий ринок систем опалення (Стаття "М+Т", №08,2008, за матеріалами BSRIA)
 · Маленькі пожирачі енергії (Журнал "М+Т", 3,2000, Г.Брандт)
 · Теплоснабжение на жидком топливе. Современные тенденции
 · Вместо котла – тепловой насос
 · "Настенные газовые котлы" (Статья Журнал "С.О.К." 05.09.2006)
 · "Как нам обустроить коттеджи?" (© "Литвинчук Маркетинг")
 · "Лучшие из лучших" (Журнал "С.О.К." 15.04.2005)
 · "Сервисное обслуживание импортных котлов" (журнал "Акватерм" №4 8.2004)
 · "Что нужно знать об импортных котлах и их применении" (журнал "Акватерм" №4 8.2004)
 · "Как победить холод?" (© Литвинчук Маркетинг)
 · "Как сделать свою квартиру теплой?" (© Литвинчук Маркетинг)
 · "Газовые настенные котлы в Украине: настоящее и будущее" (журнал "Акватерм" №3 6,7.2005)
 · "Получит ли мороз-воевода генеральские лампасы?" (© Литвинчук Маркетинг)
 · "Чтобы лето не кончалось… " (© Литвинчук Маркетинг)
 · "С неба солнышко достану, помещу на потолок…" (© Литвинчук Маркетинг)
 · "Сравнение отопительных приборов (радиаторов) различных типов" (сайт компании "Интерметалл")
 · "Кабельные системы отопления «Теплый пол»" (Журнал "С.О.К." 5(17)/2005)
 · "Что предлагает украинский рынок напольных котлов" (журнал "Акватерм" №4 8,9.2005)
 · "Современные дымоходы" (Журнал "С.О.К." 15.04.2005)
 · "Как правильно выбрать и смонтировать батареи водяного отопления" (Журнал "С.О.К." 15.04.2005)
 · "Образование газов и шума в тепловых установках" (по материалам "Геркон-Сервис")
 · "Что нужно знать при покупке котла?" (по материалам компании "Водная Техника")
 · "Что нужно знать, начиная строительство дома?" (по материалам компании "Водная Техника")
 · "Описание технологии отопления и кондиционирования геотермальными тепловыми насосами"
 · "Обогрев животных на фермах и в животноводческих комплексах" (по матер. ЗАО "Купол-Старки")

 Каталог товаров
· КОТЛЫ ОТОПИТЕЛЬНЫЕ
· Нагревательный кабель-Тёплый пол
· Насосы, насосные станции
· Расширительные баки, баки-аккумуляторы
· Колонки водонагреватели
· Водонагреватели бойлеры
· Радиаторы
· Регуляторы, автоматика для отопления и водоснабжения
· Тепловентиляторы
· Тепловые завесы
· Фильтры очистки воды, системы обратного осмоса
· Сепараторы воздуха и шлама, гидрострелки
· Полотенцесушители
· Осушители воздуха
· Конвекторы
· Горелки газовые
· Инфракрасный обогрев
· Источники бесперебойного электропитания
· Преобразователи частоты
· Теплообменники
· Ветрогенераторы
· Модульные котельные газовые
· Снаято с производства

 Торговые марки
Все торговые марки

AIRELEC BASIC - электрические конвекторы
AMCOR - осушители воздуха
AQUAFILTER - фильтры
ATLANTIC - электрические конвекторы, водонагреватели
ATOLL - фильтры систем обратного осмоса
BAXI - котлы газовые
BONGIOANNI - газовые котлы
BUDERUS - газовые и твёрдотопливные котлы, водонагреватели
DAKON - твёрдотопливные пиролизные котлы
DANFOSS - трубопроводная (запорная) арматура, терморегуляторы, автоматика
DEVI - электрический теплый пол, защита от льда, полотенцесушители, тепловентиляторы...
DREIZLER - горелки газовые
E.C.A. - котлы газовые, конденсационные, твёрдотопливные
ECO - инфракрасные обогреватели
EKOTEZ - осушители воздуха
EMU-WILO - насосы погружные, промышленные насосы
EUROHEAT VOLCANO - тепловые вентиляторы и завесы
EUROTHERM-КОЛВИ - котлы твёрдотопливные стальные, аккумуляционные ёмкости
FLAMINGO - электрические конвекторы
FLAMINGO-AERO - ветрогенераторы
FLOWAIR - тепловые вентиляторы
FRICO - инфракрасные обогреватели, тепловые завесы, тепловентиляторы...
GRUNBECK - фильтры, системы обратного осмоса
HERMANN - газовые котлы
HOTWELL - газовые промышленные котлы
IMMERGAS - газовые котлы
JUNKERS - газовые котлы, колонки (водонагреватели)
KERMI - стальные радиаторы
KORAD - стальные радиаторы
KORADO - стальные радиаторы
KROMSCHRODER (ELFATHERM) - регуляторы, датчики для отопленияи водоснабжения
MOEL - инфракрасные обогреватели
NAVIEN - Газовые навесные котлы
PROTHERM - газовые и электрические котлы, бойлеры
PROTON - тепловентиляторы, системы воздушного отопления
REFLEX - расширительные баки
REGULUS - медно-алюминиевые радиаторы
ROBUR - газовые тепловые вентиляторы
SALMSON - насосы циркуляционные
SAUNIER DUVAL - газовые котлы
SEEPEX - шнековые насосы промышленные
SEITRON - термостаты электромеханические, хроностаты цифровые программируемые
SINPRO - блоки, источники бесперобойного питания
SPIROVENT - сепараторы воздуха и шлама, воздухоотводчики
STROPUVA - котлы твёрдотопливные
SWEP - теплообменники пластинчатые паяные
TATRAMAT - бойлеры (водонагреватели)
THERMAKS - теплообменники пластинчатые разборные
UFO NNR - инфракрасные обогреватели
VAILLANT - водонагреватели электрические проточные
VIADRUS - котлы промышленные газовые, твёрдотопливные, универсальные
VIESSMANN - газовые котлы...
VOLTER - стабилизаторы напряжения
WEISHAUPT - горелки газовые
WESTEN - котлы
WILO - насосы циркуляционные, глубинные, дренажные, насосные станции
АРГУС-СЕРВИС - блочные котельные ТМ (теплогенераторы модульные)
КОЛВИ - котлы газовые жаротрубные
КОНВЕКТОР - конвекторы в пол

 Мой заказ
Для того, чтобы оформить заказ, Вам необходимо сначала выбрать интересующие Вас товары, нажимая кнопку "Купить!". Затем Вы сможете распечатать эту выборку или сформировать заказ.

 Поиск по сайту
Искать:

 Контакты

ЧЕРКАССЫ:
(0472) 33-00-40

(0472) 33-00-50
(0472) 33-00-60 (факс)

(067) 472-03-77
(067) 474-02-06
(067) 470-31-48


Сервисная служба
(0472) 33-74-41
(0472) 50-16-91
(0472)
65-95-77 (ночью)


 Фото из галереи

Посмотреть все фото

 Статьи и обзоры
"Отопление помещений среднего и большого объема. Рекомендации по подбору оборудования"

"Новая колонка Junkers miniMAXX: маленькая революция с БОЛЬШИМ комфортом"(Junkers Bosch Gruppe Ukr.)

Дополнительные пути рационального использования энергетических ресурсов («Данфосс INFO» №1/2006)

Конденсаційні технології сьогодні (Стаття "М+Т", №01,2008)

"Твердотопливные котлы: новинки рынка (Стаття"Аква-Терм",№05,2008, С.Ивахненко)"

"Водяное перемирие в каменных джунглях" (© "Литвинчук Маркетинг")

"Применение инфракрасных обогревателей "UFO" (по материалам компании "ННР")

«АРГУС-СЕРВІС» - регіональний переможець та фіналіст загальнодержавного рівня конкурса «100 кращих товарів України"

"Кабельные системы DEVI – экономичное и экологически безопасное тепло"

"Что такое электрическая система подогрева пола"


Все статьи и обзоры...


    ТеплоВики
энциклопедия
отопления

Черкассы - Ватутино - Городище - Драбов - Жашков - Звенигородка - Золотоноша - Каменка - Канев - Катеринополь - Корсунь-Шевченковский - Лысянка - Маньковка - Монастырище - Смела - Тальное - Умань - Христиновка - Чернобай - Чигирин - Шпола


Интернет-магазин | Скидка 3% | Статьи | Галерея | Модульные котельные | Документация | Как купить | Доставка | Новости | О нас
Авторское право ТеплоКом © 2007-2019. Все права защищены.
Разработка: Denis A. Cherkasov